הקרן לירושלים

הקרן לירושלים

הקרן לירושלים, הקרן העירונית הגדולה ביותר בישראל, נוסדה בשנת 1966 ביוזמתו של ראש העיר דאז טדי קולק. קולק ראה בקרן זרוע לגיוס תרומות למשימות ייחודיות, במטרה לפתח את ירושלים ולפעול לקידומה של החברה בירושלים כחברה חופשית, סובלנית ופלורליסטית.

הקרן לירושלים מגייסת כספים מאוהבי ירושלים בישראל ובכל רחבי העולם ומשקיעה אותם באלפי פרויקטים ומיזמים היוצרים הזדמנויות עבור כל אוכלוסיות העיר, ללא הבדל דת, גזע או לאום. במהלך השנים גייסה הקרן למעלה ממיליארד וחצי דולר ומהווה מודל לחיקוי לרשויות עירוניות ברחבי המדינה.

הקרן לירושלים מתרכזת ביזמות חברתית- תרבותית המכוונת לסדר היום ולצרכים המיוחדים של החברה האזרחית בירושלים ומעורבת בהצלחה בפרויקטים פיזיים ותוכניים בתחומי החינוך, התרבות, הצמיחה הכלכלית, הקהילה והרווחה, הדיאלוג והחיים המשותפים.

ירושלים מוכרת בזכות הפרויקטים של הקרן לירושלים: ממנהלים קהילתיים דרך מרכזי ספורט, גינות ציבוריות, גני משחקים לילדים, ספריות עירוניות, תיאטראות, מוזיאונים, בתי ספר לאמנות, מעבדות מחשבים, מעונות יום לילדים ועד מוסדות לקשישים, בתי ספר ופרויקטים לשימור ולשחזור ההיסטוריה של העיר.

עבודתה של הקרן לירושלים נוגעת בכל אוכלוסיות העיר: יהודים, ערבים ונוצרים, מכל קבוצה סוציאלית, בכל גיל ובכל שכונה. מאז הקמתה מילאה הקרן תפקיד מוביל בבניינה של ירושלים כבירה פורחת, עיר תרבות, מרכז של מחשבה, חינוך, רווחה ופנאי, עיר המכבדת את קהילותיה השונות הדרות בכפיפה אחת.