הקרן לירושלים

הקרן לירושלים

ירושלים היא עיר מיוחדת ויקרה לאנשים רבים ברחבי העולם. ירושלים היא גם לב ליבו של העם היהודי, עיר הבירה של מדינת ישראל. הקרן לירושלים, שנוסדה בשנת 1966 על ידי טדי קולק, פועלת ללא לאות קרוב ל 50 שנה כדי להבטיח שירושלים תהיה עיר מודרנית, סובלנית, פתוחה ופלורליסטית. בד בבד עם הדאגה לרווחתם של תושבי ירושלים, פועלת הקרן לירושלים לחיזוק המרקם החברתי הייחודי בעיר ויחסי שכנות טובה בין קהילותיה וכן לביסוס מעמדה של ירושלים כבירת ישראל, מרכז לעם היהודי ומוקד משיכה לבני כל הדתות. 

עד כה גייסה הקרן מידידיה בארץ ובעולם למעלה ממיליארד ורבע דולר, שהושקעו בפיתוח והקמת מאות מוסדות ואתרים וכן בהפעלתן של אלפי תכניות דו-קיום, קהילה ורווחה ברחבי העיר. מדי יום ביומו, נהנים כל תושבי העיר מפירות מאמצי הקרן לירושלים.

ירושלים מוכרת בזכות הפרויקטים של הקרן לירושלים: ממינהלים קהילתיים דרך מרכזי ספורט, גינות ציבוריות, גני משחקים לילדים, ספריות עירוניות, תיאטראות, מוזיאונים, בתי ספר לאמנות , מעבדות מחשבים, מעונות יום לילדים ועד מוסדות לקשישים,בתי ספר ופרויקטים לשימור ולשחזור ההיסטוריה של העיר.

עבודתה של הקרן לירושלים, המובלת על ידי יוהנה ארביב-פרוג'ה, נוגעת בכל אוכלוסיות העיר: יהודים, ערבים ונוצרים, מכל קבוצה סוציאלית, בכל גיל ובכל שכונה. מאז הקמתה מילאה הקרן תפקיד מוביל בבניינה של ירושלים כבירה פורחת, עיר תרבות, מרכז של מחשבה, חינוך,רווחה ופנאי, מקום המכבד את קהילותיו השונות הדרות בכפיפה אחת.


החזון שלנו

אנו שואפים לקחת חלק מרכזי בעיצוב עתיד ירושלים, על ידי השקעה בלתי פוסקת וחתירה ליצירת עיר משגשגת המהווה מקור להשראה לתושביה ולעולם כולו.

 

המשימה שלנו

עיצוב ירושלים כעיר מודרנית, פתוחה ותוססת; איתור צרכים ומתן מענה מדויק, יצירת הזדמנויות ומתן תקווה לכלל תושבי העיר, שיפור תרומת העיר לתושביה המגוונים והתוויית דרך בה יוכלו הדורות הצעירים לקחת חלק בעתיד העיר.

 

הערכים שלנו

רלוונטיות – ייזום פרויקטים משמעותיים, בזמן ובמקום הנכון

שקיפות – במלוא המחויבות עבור כלל התורמים והשותפים לדרך

ייזום – פעולה מתמדת תוך חתירה לשיפור החיים והעתיד בעיר