דיאלוג

מועדון העיתונאים הבינלאומי, ירושלים (JPC) - משימות ומענקי מחקר

Jerusalem Press Club3

 

מועדון העיתונאים הבינלאומי, ירושלים (JPC) - משימות ומענקי מחקר

 

הדרישה:  מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים והזדמנויות כאשר מדובר בסיקור תקשורתי בינלאומי. אלה כוללים סיקור עיתונאי מאוזן ומגוון אודות המצב הפוליטי והביטחוני, המטיל אור על אספקטים שונים של ישראל שאינם קשורים לסכסוך הישראלי-ערבי דווקא.

הקרן לירושלים, הפועלת למען עיר מודרנית ותוססת, יוצרת הזדמנויות לדיאלוג בקרב האוכלוסיות השונות בירושלים. זהו אחד העקרונות שהביאו להקמתו של מועדון העיתונאים הבינלאומי (JPC) בשנת 2013. ה - JPC הוא מוסד ממשלתי ללא כוונת רווח הפועל בחסותה של הקרן לירושלים ואשר הוקם באמצעות תרומה של קרן הצדקה ע"ש הלמסלי.

ההשפעה על ירושלים: מועדון העיתונאים הבינלאומי ירושלים, הוא מקום בו מתוודעים עיתונאים מקרב העיתונות הבינלאומית המוצבת בישראל ועיתונאים המגיעים מחו"ל לאספקטים השונים של מדינת ישראל. כך למשל הם נחשפים לאספקטים תרבותיים, טכנולוגיים, חינוכיים, כלכליים ופוליטיים באמצעות פגישות עם מומחים בענף, תדרוכים וסיורים מותאמים אישית הקשורים לתחומי העניין הספציפיים שלהם. ב - JPC חברים יותר מ - 300 עיתונאים הנהנים ממתקנים המצוידים בתשתית תקשורתית משוכללת ביותר, מטרקלין-מסעדה לפגישות ומגישה לבית הארחה משכנות שאננים הממוקם צעדים ספורים מהמועדון. ה - JPC מפעיל מספר תכניות:

  1. תכנית העמיתים של JPC מזמינה עיתונאים בינלאומיים ידועים ל - JPC כדי ללמוד עוד על ישראל, לכונן קשרים מקצועיים ואישיים עם ישראלים, לדווח מירושלים ולשדר בה את תכניותיהם. אירוח עיתונאים יידועי שם יסייע בפרסומו של JPC ויש ביכולתו להשפיע על הסיקור התקשורתי הבינלאומי של ישראל. המענקים אף מציעים סדנאות והרצאות הפתוחות לקהל במהלך ביקורו של העיתונאי.
  2. תכנית המשלחות של JPC מזמינה מספר עיתונאים מאותו ענף לבקר את JPC לתכנית מיוחדת התפורה לתחום ההתמחות או תחום העניין שלהם. עיתונאים מובילים, עורכי עיתונים ובלוגרים יכולים להשפיע על השיח הציבורי בנושאים הקשורים לישראל ולהרחיב את היקף הסיקור המגיע מירושלים.

הן תכנית העמיתים והן תכנית המשלחות מציעות שהות של 10-14 יום בבית הארחה משכנות שאננים הצמוד למועדון העיתונאים. הבניין ההיסטורי, בן 150 שנה, מארח אמנים, סופרים ואקדמאים מכל רחבי העולם ומעניק מרחב אינטימי ליצירה בירושלים. תחומי העניין לתכניות המיוחדות כוללים: פתרונות מזון בני-קיימא, בטיחות, תעשיית ההיי-טק, סרטים, ספרות, מוסיקה, מדע, סביבה, אמנויות יפות, חדשנות בחינוך ועוד.

  1. 3.      תכנית הסיורים הלימודיים לסטודנטים והמשלחות של JPCמיועדת לסטודנטים ירושלמים מסביב לעולם. המשתתפים ילמדו ויזכו בנקודות זכות אקדמיות במכון דניאל פרל לעיתונאות בינלאומיתבמרכז הבינתחומי הרצליה או במוסדות אקדמיים מובילים אחרים במשך חודש אחד ויתמחו בסוכנויות של עיתונות זרה, בארגוני חדשות ישראליים, במשרד דובר צה"ל ובמקומות מתאימים אחרים. התכנית כוללת סיורים מודרכים. בשנים האחרונות קיימו סטודנטים ואנשי סגל מבית הספר לעיתונאות מדיל באוניברסיטת נור'ווסטרן ביקורים קבועים. בית הספר לעיתונאות קולומביה, בית הספר לעיתונאות באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, בתי הספר לעיתונאות אננברג באוניברסיטאות פנסילבניה ו - USC ובית הספר לעיתונאות CUNY מעוניינים לשלוח את הסטודנטים שלהם לאותה תכנית.

עם התבססותו של מועדון העיתונאים ירושלים כעוגן מקצועי בישראל ל"חינוך עיתונאי בחו"ל", הצמיחה בהיקף התעניינותם של בתי ספר מובילים לעיתונאות טומנת בחוּבה הזדמנות גדולה לחינוך דור העיתונאים הבא בנושא מורכבותו של הסיקור העיתונאי בישראל, במהלך תקופה מעצבת במיוחד.    

אתר אינטרנט:  http://jerusalempressclub.com/

הסכום הנדרש: 200,000 $ לשנה