ביקור התזמורת – הגרסה הלונדונית

ביקור התזמורת – הגרסה הלונדונית

הקרן לירושלים ארגנה סדרת קונצרטים עבור נגני קונסרבטוריון הסדנה בלונדון

30 נגנים צעירים בני 13-18 מקונסרבטוריון הסדנה ירושלים טסו השבוע ללונדון לסדרת קונצרטים שארגנה עבורם הקרן לירושלים. הנגנים, חברי התזמורת הקאמרית של הקונסרבטוריון בניצוחו של פרופ' מיכאל גייזלר, ניגנו בבית הספר היוקרתי למוסיקה יהודי מנוחין וגם בערב התרמה מיוחד שנועד לגייס כספים עבור התכנית "מסיכון לסיכוי" התומכת בתלמידים מקרב העדה האתיופית ובילדים עם צרכים מיוחדים. קונצרט נוסף שארגנה הקרן לירושלים התקיים בביתו של הפסנתרן הבינלאומי הנודע מארי פראיה המשמש גם כנשיא המרכז למוסיקה שליד משכנות שאננים.
 

רגע מרגש במיוחד נרשם כשתחנת המוסיקה הקלאסית של הבי.בי.סי הזמינה טריו נגנים מתוך התזמורת להופיע בשידור חי. "זו היא חוויה נפלאה עבור התזמורת המורכבת מילדים מכל שכבות האוכלוסייה ורגע של גאווה עבור מדינת ישראל", סיכמה לנה נמירובסקי, מנהלת הקונסרבטוריון המלווה את הצעירים במסע.
 

"הקרן לירושלים גאה לתמוך בקונסרבטוריון הסדנה המציג דוגמא בולטת לחינוך מוסיקלי שווה ומצליח להביא ילדים מכל מגוון האוכלוסייה בירושלים להישגים יוצאי דופן", מסביר מרק סופר נשיא הקרן לירושלים. "העובדה שהבי.בי.סי בחר ביוזמתו לשדר תכנית מיוחדת מעידה יותר מכל על איכות המוסד".