כנס לחיות בעיר מעורבת

Living In A Mixed City

 

כנס ערים מעורבות שנפתח שלשום (יום ג') במשכנות שאננים עוסק בהיבטים שונים של החיים בעיר מעורבת כמו ירושלים. הכנס ביוזמת הקרן לירושלים ובשיתוף מדרשת אדם ומכון ירושלים לחקר ישראל יתקיים זו השנה השנייה. הכנס נפתח בהרצאתה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר ולאחר מכן התקיימה הופעה של טריו טרנזיט עם מירה עוואד, ג'וקה פרפיניאן ומארק קקון. 

 

בדברי הפתיחה לכנס אמר נשיא הקרן לירושלים מרק סופר "ירושלים היא עיר של תקווה השואפת לשמור על רבגוניותה למרות הקשיים. סוד הקסם של העיר הוא האתגר שהעיר מזמנת בזכות העירוב הלאומי והדתי. יש בה מצבי מתח אך גם מרקם חיים ייחודי. תפקידה של ירושלים לשמש נס ומופת לדו-קיום וכבוד. עיתוי הכנס נבחר בשל יום הסובלנות הבינלאומי שהתקיים השבוע, וסובלנות היא מילת המפתח בנושא עיר מעורבת. עלינו לתת לכל אחד הגר בעיר כזו הרגשה של בית, לקיים פרויקטים המקדמים את הזכויות של כל אחד. כנס זה יאפשר לכולנו להשמיע את דעתנו כיצד להתמודד עם האתגרים בעיר מעורבת, ודעות אלו יהוו כלי עבודה בהמשך ". 

 

במהלך הכנס אמרה מנהלת אקדמית מדרשת אדם ד"ר אוקי מרושק קלארמן " עברנו מסע מרתק של הכנת הכנס כאשר לנגד עינינו עמדה גם המטרה שעשייה זו תהיה דגם למקומות אחרים בנושא של שיתוף פעולה וגם ליצור פאנלים אינטגרטיביים בייצוג של עמדות ונציגים שונים – מפגש בין האקדמיה לבין השטח ולמידה הדדית זה מזה. הייצוג כולל עיסוק בספורט, אמנות, בני נוער ופתרון סכסוכים – גם דרך ריצת מרתון ניתן להביע עמדה לגבי שוויון, קרבה וכבוד הדדי."

 

לסיכום הכנס אנא בקרו בלינק הבא: לינק

לצפייה בקליפ הכנס וההופעה יש ללחוץ כאן