זוכה תחרות "אות העיצוב" לשנת 2014: פארק טדי

Teddy Park Homepage Avatar
פארק טדי, שהוקם על ידי הקרן לירושלים, זכה בתחרות עיצוב ותכנון "אות העיצוב" לשנת 2014 בציון לשבח בקטגוריית תכנון עירוני המוענק מדי שנה על ידי עמותה בה חברים משרד השיכון, עמותת האדריכלים, איגוד מהנדסי ערים, הטכניון בחיפה ועוד. זהו הפרויקט הירושלמי היחיד בכל קטגוריות הפרס שזכה על ידי חבר השופטים המורכב מאדריכלים ידועים ואנשי אקדמיה העוסקים בתחום.

פארק טדי, הממוקם למרגלות העיר העתיקה, בצמוד למתחם חוצות היוצר, נפתח לקהל הרחב לפני שנה בדיוק ומאז הפך לאטרקציה תיירותית ראשונה במעלה. הפארק, שהוא חלק מפארק מיטשל ומגן לאומי סובב חומות ירושלים, משתרע על פני כ- 11 דונמים. המקום מנציח את פועלו של ראש העיר האגדי של ירושלים ומייסד הקרן לירושלים טדי קולק באמצעות שמונה תחנות הפזורות ברחבי הפארק ומספרות את סיפור חייו. בליבו של הפארק נמצאת מזרקה חדשנית המשלבת בהופעתה המרהיבה מים, אור ומוסיקה ותושבים ותיירים רבים גודשים את הפארק מדי ערב לחזות בהופעתה. ברחבי הפארק פזורים פסלים סביבתיים ייחודיים וביניהם שעון שמש ופסל בצורת כדור הארץ. בפאתי הפארק נמצא מרכז מבקרים, שהכניסה אליו היא בחינם, המספר את סיפור בנייתה והתפתחותה של ירושלים המודרנית, בתקופת כהונתו  של טדי קולק כראש עיר, באמצעות סרט הלוגרמה תלת מימד המוקרן בתוך פרמידת זכוכית, מודל יחודי של ירושלים ותמונות.

בתחרות "אות המוצר" השתתפו פרויקטים רבים, מכל רחבי הארץ. רועי זינגר, אדריכל הקרן לירושלים, שהגיש את פארק טדי לתחרות, מספר כי ועדת השופטים התרשמה מכך שהגן הפך את האזור ל"מרכז עירוני שוקק ודמוקרטי הפתוח לכולם. מעשה זה ראוי לציון ולהוות דוגמא לעיריות אשר אנו מקווים שילכו בדרכה".

 

לפרטים נוספים: ליאת, הקרן לירושלים: 052-8980191