אלפי ירושלמים הגיעו לחגוג את פתיחתו של פארק 'עמק הצבאים' בירושלים

Gazelle Valley Opening
פארק הטבע העירוני, הראשון מסוגו בישראל, נחנך בהשקעה של 20 מיליון שקל. הקרן לירושלים

מגבירה את מאמצי הגיוס כדי להמשיך את השלבים הבאים של פיתוח הפארק

לאחר שני עשורים של מאבק ציבורי עיקש נפתח פארק הטבע הראשון מסוגו בישראל - 'עמק הצבאים'. בפארק, בשטח של 250 דונם, יש בריכות טבעיות ומלאכותיות, שני נחלים זורמים, עמדות תצפית על ציפורים ומכרסמים, בתי גידול טבעיים לחיות בר וגולת הכותרת - צבאים המשוטטים באופן חופשי בטבע.

לאירוע הפתיחה הגיעו אלפי ירושלמים שחגגו את האירוע בהפנינג ענק שכלל סדנאות יצירה, מופעי מוסיקה בין השבילים, סיורים והדרכה ברחבי העמק, מתחם שירה בציבור ועוד.

ראש העיר, ניר ברקת, אמר כי 'עמק הצבאים' הוא אחד הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים ביותר שנבנו בעיר בשנים האחרונות והוא מסמל בראש וראשונה את המעורבות הקהילתית בירושלים. "אימצנו את היוזמה של התושבים, ובמקום מגדלים שמרנו על העמק כך שהיום כולנו יכולים לטייל בשמורת טבע ייחודית ומיוחדת, בלב ליבה של ירושלים", אמר ברקת.

אשת הנשיא, נחמה ריבלין, התבשרה באירוע כי הוחלט לקרוא לאחת הצביות על שמה וכי אנשי השמורה מתחייבים לעדכן אותה בשלומה והתפתחותה של 'נחמה' הצביה.

בדבריה אמרה רעיית הנשיא כי הצבאים בעמק ניצחו את כל "האריות" – כרישי הנד"לן, הביורקרטיה, הוועדות ושאר הגורמים שהיקשו על הקמת הפארק. "עכשיו אפשר לומר: לא רק שופטים יש בירושלים. גם צבאים יש". אמרה אשת הנשיא.

יו"ר הקרן לירושלים, סלי מרידור, אמר בדבריו כי "זהו ניצחונם של החולמים, ניצחונם של תושבים, ניצחונו של הטבע, ניצחונה של רוח האדם.  המקום הזה הוא ההוכחה שכאשר תושבים לוקחים אחריות על סביבתם וקמים ועושים מעשה – אין דבר היכול להם. המעורבות שלכם, תושבי השכונות הסובבות את העמק הזה, למען שמירתו כשטח ציבורי פתוח וירוק היא זו שמאפשרת לכולנו לעמוד פה היום". סלי מרידור הבטיח כי הקרן לירושלים, אשר הייתה אחראית על הקמת הפארק וזרזה את בנייתו, תשקיע מאמצים גדולים בגיוס משאבים לשלבים הבאים של פיתוח המקום.

יצויין כי הפארק, שהינו נגיש לנכים, יהיה פתוח לציבור הרחב במהלך כל השבוע והכניסה אליו תהיה ללא תשלום. בכניסה לפארק ניתן יהיה להשאיל משקפות תצפית, כסאות נוח ומגדירי צמחים. בנוסף, יתקיימו בו במהלך כל ימי החג וחופשת הפסח הדרכות מיוחדות והפעלות לילדים בנושאי איכות סביבה, צפרות ושמירת הטבע.