חנוכה בירושלים: 8 הצעות ל-8 ימים

 

חנוכה בירושלים: 8 הצעות ל-8 ימים

חנוכה הוא זמן מושלם ליהנות מההיצע התרבותי של ירושלים: שפע של פעילויות, הופעות, הצגות וסיורים שיכולים להפוך את חג האור לחוויה גדולה. הנה כמה מההמלצות שלנו; כל הפעילויות המוזכרות כאן מופקות על ידי מוסדות ופרויקטים הנתמכים על ידי הקרן לירושלים:

 

1. יום ראשון, 6 בדצמבר (כ"ד כסלו, נר ראשון) – "אמה" בבית הספר לאמנויות המילה, עמק רפאים 43 א', 19:30: ערב השקה לתרגום החדש ל"אמה" מאת ג'יין אוסטין בהוצאת אהבות וסנדיק ספרים לרגל 200 שנה לצאת הספר לאור. בתכנית: "מאמה ועד קלולס" – הרצאה של מתרגם הספר, שי סנדיק, על הגיבורה שאוסטן אמרה עליה ש"איש לא יאהב מלבדה".

 

2. יום שני, 7 בדצמבר (כ"ה כסלו, נר שני) – אירוע הפתיחה של פסטיבל הקולנוע היהודי בסינמטק ירושלים, 19:30 : ערב הפתיחה החגיגי לציון 50 שנה לקרן לירושלים ובהנחיית ג'קי לוי, מפנה פסטיבל הקולנוע היהודי מבט מחודש אל האוצרות הקולנועיים המתעדים ומציגים על המסך את העיר ירושלים ואת סיפוריה. עם הקרנות בכורה של עותקים דיגיטלים חדשים של "שיבת ציון" ו"חיי היהודים בארץ ישראל 1913" בליווי מוסיקלי, 20 שנה ל"חתונה בירושלים: ודברים מפי שורה של אנשי קולנוע מובילים.

כרטיסים בעלות של 38 שקלים, ניתן לרכוש כאן

Hanukkah In Jerusalem 3

3. יום שלישי, 8 בדצמבר (כ"ו כסלו, נר שלישי) – אמפיבי - מופע מחול ומולטימדיה מבית "מחול שלם", 10:30 במתחם התחנה הראשונה-  שני יצורים על- זמניים נפגשים בעולם רווי הטכנולוגיה בשנת 2015. מופע המתאים לילדים בגילאי 7-10. מיד לאחר המופע, בשעה 11:20, תתקיים סדנת תנועה לילדים. עלות מופע:40 ש״ח לילד. הנחת מבוגר בכניסה עם שני ילדים ומעלה- 25 ש״ח. הכניסה לילד מתחת לגיל שנתיים ללא עלות. עלות סדנא: 15 ש״ח.

Hanukkah In Jerusalem 2

4. יום רביעי, 9 בדצמבר (כ"ז כסלו, נר רביעי) – "א-פריילעכן פורים" (פורים שמח ביידיש), סינמטק ירושלים, 21:30 – סרט ישראלי המספק מבט מעמיק ראשון מסוגו על היום השמח ביותר בלוח השנה היהודי -  חג הפורים כפי שנהוג לחוגו בעולם החרדי. הסרט פותח צוהר ראשוני מתוך זווית אישית בניסיון להבין את הפסיפס של ההוויה היהודית החרדית וההתנגשות שלה עם התרבות הישראלית העכשווית בירושלים. במסגרת פסטיבל הקולנוע היהודי בסינמטק.

כרטיסים בעלות של 38 שקלים, ניתן לרכוש כאן

 

5. יום חמישי, 10 בדצמבר (כ"ח כסלו, נר חמישי): פסטיבל "חנוכה בלוז", רוני פטרסון ואפרים שמיר, הצוללת הצהובה, 21:30 -  אפרים שמיר ורוני פטרסון מלווים את עצמם בגיטרות אקוסטיות ולוקחים את הקהל למסע בלוזי חובק עולם. פולחן הבלוז המשובח, המוכר, וגם שירים מקוריים ממגוון הרפרטואר של שניהם, שמביאים לבמה אהבה מוזיקלית בגובה העיניים.

לרכישת כרטיסים ניתן ללחוץ כאן

 

6. יום שישי, 11 בדצמבר (כ"ט כסלו, נר שישי): "ציפור מהספרים", תיאטרון הקרון, 11:00 – הצגה וסדנת יצירה לילדים המספרת על המורה ציפורה היודעת לדבר בציפורית ומתרגמת צ׳יק צ׳ק לעברית. מתאים לכל המשפחה ומומלצת לילדים מגיל 4 ומעלה. במסגרת אירועי "חמשושליים" כרטיסים בעלות של 15 שקלים בלבד.

לרכישת כרטיסים ניתן ללחוץ כאן

Hanukkah In Jerusalem 1

7. יום שבת, 12 בדצמבר (ל' כסלו, נר שביעי): "החיזיון הלילי", מוזיאון מגדל דוד, 19:30, 20:30 – אין דרך טובה יותר לחגוג את "חג האורות" מחגיגת האורות של מוזיאון מגדל דוד. חומות המצודה משמשות תפאורה למופע לילה שכולו חגיגה של צלילים ומראות. בין השרידים הארכיאולוגיים שבחצר המצודה ולצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי-ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה. החיזיון הלילי עשוי בטכניקה של "אחיזת עיניים", אבני החומות והמבנים נמוגים לתוך התמונות והדימויים המוקרנים עוטפים את הצופה בחוויה רב חושית יחידה מסוגה. 

כרטיסים בעלות שבין 35-55 שקלים ניתן לרכוש כאן

 

8. יום ראשון, 13 בדצמבר (א' טבת, נר שמיני): "הזהו אדם?", תיאטרון החאן, 20:30 -  ספרו הידוע של פרימו לוי “הזהו אדם?” המתאר את חוויותיו באושוויץ, מעובד לתיאטרון לראשונה. ניר רון, מבכירי להקת שחקני החאן, מבצע את המונולוג באולם קטן ובקרבה אינטימית רבה אל הצופים.

כרטיסים בעלות של 220 שקלים ניתן לרכוש כאן