ראש העיר לונדון בוריס ג'ונסון נשא הרצאה על וינסטון צ'רצ'יל

Jerusalem Foundation Hosts London Mayor Boris Johnson 3 

אורח הקרן לירושלים:

ראש העיר לונדון בוריס ג'ונסון נשא הרצאה על וינסטון צ'רצ'יל

 

הקרן לירושלים השיקה בפעם הראשונה את סדרת ההרצאות שיתקיימו מעתה בכל שנה במשכנות שאננים לזכרו של סר וינסטון צ'רצ'יל, אחד מידידיה הגדולים של מדינת ישראל. צ'רצ'יל, ראש ממשלת אנגליה בתקופת מלחמת העולם השנייה, היה מחויב לרעיון המדינה היהודית ופעל רבות למען הקמתה. סדרת ההרצאות השנתיות לזכרו ולכבודו נוסדה על ידי אחד מחברי הנהלת הקרן לירושלים בבריטניה, אנתוני רוזנפלדר, אשר שאב השראה לרעיון מידידו סר מרטין גילברט, ידיד ותיק של הקרן לירושלים ומחבר הביוגרפיה הרישמי של צ'רצ'יל.

 

 

עשרות אנשים הצטופפו באולם מרכז התרבות משכנות שאננים, חלקם אף נאלצו לשמוע את ההרצאה בעמידה. בוריס ג'ונסון הצליח לרתק ולשעשע את הקהל שקיבל אותו בהתלהבות גדולה. "אם נסתכל על ההיסטוריה של ישראל המודרנית שצ'רצ'יל סייע בהקמתה", אמר, "נמצא בה הרבה מאישיותו: האומץ, היכולת לקחת סיכונים. אם צ'רצ'יל היה מבקר היום בישראל הוא עדיין היה מקווה שיום אחד, בעזרת היגיון בריא ודימיון משני הצדדים, הכלכלה הישראלית – שהוא חזה את יכולותיה והצלחותיה – הייתה מתפשטת לכל אזור המזרח התיכון".

 

בסיום ההרצאה, ג'ונסון עצר להצטלם עם פסל הברונזה של צ'רצ'יל, המוצב בגן יעל שבמשכנות שאננים -  את הפסל עיצב הפסל הנודע אוסקר נימון מאנגליה (1906-1985), אשר הכין מספר פסלי ברונזה של וינסטון צ'רצ'יל המוצבים במקומות שונים בעולם.