יריד המייקרים במוזיאון המדע – מחווה לחגיגות היובל של הקרן לירושלים

Jerusalem Mini Maker Faire

 

יריד המייקרים במוזיאון המדע – מחווה לחגיגות היובל של הקרן לירושלים

 

מאות מבקרים גדשו את מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים כדי להשתתף ביריד המייקרים השנתי (Jerusalem Mini Maker Faire) שכבר הפך למסורת שאסור לפספס. גיקים, אמנים, ממציאים ואנשים שאוהבים רעיונות מקוריים וחדשניים הגיעו כדי לקחת חלק ביריד שהציג במשך יומיים המצאות מטורפות ומפתיעות.
לא פחות מ- 70 מייקרים, מכל רחבי הארץ, תפסו מקום במוזיאון המדע והציגו את ההמצאה שלהם בפני הבאים שיכלו לשוטט בין המיצגים, לגעת, להתנסות, להיפגש עם המייקרים ולשאול שאלות.

בין השאר אפשר היה ללחוץ יד ל"רובוטראמפ" - המדבר כמו דונלד טראמפ מזיז את הידיים ונראה כמוהו, לטעום חלב מהצומח, להכין אוכל מולקולרי, להתנסות בשעון מיוחד שנבנה לכבדי ראייה, לשגר מטוסי נייר, להתרשם מעץ המשאלות הבנוי משאריות מתכת, לצפות בבונה עפיפונים, לבצע צילום תת-עורי של הוורידים בידיים, לגרוס פלסטיק ולפסל בחשמל. ואלה רק דוגמאות.

גולת הכותרת ביריד השנה הוקדשה לחגיגות היובל של הקרן לירושלים: מיצב ענק, בגובה 5 מ' שהוצב במרכזו של המוזיאון, הזמין את הקהל ל'משהו עושה משהו': שורה של מסלולי 'סיבה ותוצאה' משעשעת במיוחד שהופעלה 3 פעמים ביום. משפחות שנרשמו לסדנה קיבלו שולחן יצירה וזמן של שעתיים עבודה ונדרשו לתכנן וליצור חלקים מהמכונה הגדולה שעברה בין מיצגים שסימלו פרויקטים שהקימה הקרן לירושלים בעיר: גן החיות, גן הפעמון, המפלצת וכמובן מוזיאון המדע.