פסטיבל הג'אז ירושלים ה-2 יוצא לדרך

Jerusalem Jazz Festival 2016

 פסטיבל הג'אז ירושלים ה-2 יוצא לדרך

אחרי ההצלחה של השנה שעברה, הקרן לירושלים מסייעת לפסטיבל הג'אז הבינלאומי להפוך למסורת קבועה בעיר:
 14-16 בדצמבר במוזיאון ישראל

פסטיבל הג'אז ירושלים, המתקיים בסיוע הקרן לירושלים, יוצא לדרך בפעם השנייה, אחרי שזכה להצלחה גדולה בשנה שעברה. הפסטיבל, בניהולו האמנותי של החצוצרן  הבינלאומי אבישי כהן, מפגיש אמני ג'אז בינלאומיים וישראלים היוצרים שילובים חד פעמיים ביניהם וממלאים את גלריות האמנות של מוזיאון ישראל במופעים מרהיבים.

את הפסטיבל מוציא לפועל פסטיבל ישראל בשיתוף פעולה עם מוזיאון ישראל והצוללת הצהובה – שלושה מוסדות עוגן יוקרתיים ומוערכים שיצרו תכנית מעוררת השראה המשלבת בין מוזיקת ג'אז על כל גווניה לאמנות רב תחומית.בין היתר מתוכננות חמש הפקות מקור המיוחדות לפסטיבל, מופעים מפתיעים וחד פעמיים שיפרצו ללא פרסום בפינות שונות במוזיאון (אתם תדעו איפה, אבל לא תדעו מי), כיתות אמן וג'אמים לתוך הלילה. בין המשתתפים: ריקי לי ג'ונס ופרויקט "לא סטנדרטים", ג'ף באלרד, ג'ייסון לינדר, מארק טרנר, TOO MANY ZOOZ, ענת פורט, אילן סאלם, רביעיית אבישי כהן, מופע מחווה ענק לאב המייסד של האוונגרד בישראל הרולד רובין, שיתופי פעולה בין יבשתיים ועוד... 

"האכסניה המיוחדת של מוזיאון ישראל מאפשרת אינטימיות, ואת היווצרותו של חיבור חד פעמי בין האמנים, ובין האמנים למקום ולקהל", מסביר אבישי כהן המנהל האמנותי של הפסטיבל. "בחרנו השנה אמנים שיודעים להוביל את חוויית ההופעה לגבהים אדירים, אמנים יוצרים שעושים מוזיקה ללא פשרות - עם אמירה אישית ונשמה גדולה ואמנים שמעצבים את העתיד של סצנת הג'אז העכשווית".

הפסטיבל מתקיים כאמור בסיוע הקרן לירושלים, קרן ברכה, עיריית ירושלים, מנהל תרבות ומשרד החוץ, מכון התרבות הרומני ומכון התרבות הצרפתי.

למידע נוסף ורכישת כרטיסים: JerusalemJazzFestival.org.i