10 מיליון שקל למוסדות ופעילות תרבות

הקרן הודיעה כי תתמוך השנה בין השאר בפסטיבל גרפיטי בשכונות החרדיות, ניידת אמנות שתסייר בשכונות מזרח העיר ובהקמת חלל תצוגה ענק ב"בית לורנצו" כחלק ממהלך חדש להרחבת תמיכתה ביוזמות תרבות חדשות.

 

Tower Of David Perf

 

הקרן לירושלים הודיעה על תמיכתה ב-45 פרויקטים בתחום התרבות בעיר בסכום כולל של כ- 4 מיליון שקל. זאת בתום תהליך של "קול קורא" שפרסמה הקרן במסגרתו הוגשו 220 בקשות לתמיכה מעשרות ארגונים וגופי תרבות הפועלים בירושלים. 4 מיליון מצטרפים לתמיכה שוטפת של הקרן במוסדות תרבות בהיקף של 6 מיליון ש"ח.

הקרן לירושלים, הפועלת בעיר למעלה מ- 50 שנה, היא הקרן הפילנתרופית  המובילה בתמיכה בתחום התרבות בעיר. סך הכל משקיעה הקרן יותר מ-10 מיליון שקל בשנה בפעילות תרבות, סכום הכולל תמיכה שוטפת במוסדות תרבות בעיר, השקעה במיזמי תרבות ובאירועים מיוחדים וסיוע לאמנים. תמיכה זו מתאפשרת הודות לסיוע הנדיב מקרן ירושלים ארה"ב, קרן משפחת קראון ותורמים פרטיים התומכים מזה שנים ארוכות בתחום התרבות בירושלים. בנוסף לכך תומכת הקרן במיליוני שקלים בפיתוח פיסי של מוסדות תרבות.

"זוהי הפעם הראשונה שיצאנו ב'קול קורא' פתוח שאיפשר לנו לקבל הצעות מקשת רחבה של מציעים, כולל גופים שמעולם לא פנו אלינו לתמיכה", מספרת רות דיסקין, מנהלת מחלקת התרבות בקרן לירושלים. "ניסינו בבחירה לתת מענה לכל אוכלוסיות העיר – חרדים, חילונים, ערבים ויהודים. גם תחומי התרבות מגוונים: מחול, מוזיקה, פרפורמנס, פסטיבלים ואירועי תרבות מובילים ומשמעותיים בעיר".

ההצעות שהוגשו נבחנו בין השאר על פי הקריטריונים הבאים: יזמות וחדשנות בתחום התרבות והאמנות, לרבות יצירת שיתופי פעולה בין מוסדות בעיר; ביצוע הפרויקט במרחב הציבורי; גישור בין תרבויות וקהילות שונות בירושלים; ועידוד פעילות אמנים צעירים.

הקרן הודיעה כי תתמוך בין השאר בפסטיבל גרפיטי אורתודוקסי שיתקיים בשכונות החרדיות בעיר; בהקמת חלל תצוגה ענק וחדשני ב"מפעל" בבית לורנצו; בסטודיו לאמנות של אמניות חרדיות ודתיות; בניידת אמנות שתופעל בשכונות במזרח העיר על ידי מרכז פיילי לאמנות; בתזמורת הרחוב הירושלמית המורכבת מנגנים צעירים הפועלים במרחב הציבורי; בפרויקט "film om the go" של סינמטק ירושלים המביא במהלך פסטיבל הקולנוע הבינלאומי "מעבדת קולנוע" המקרינה סרטים בשכונות פריפריאליות במערב העיר ובמזרחה; בפסטיבל "קל וחומר" במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד שיתקיים בשיתוף תלמידי בצלאל וישלב מדע, אמנות ועיצוב; בחגיגות העשור לפרויקט "מנופים" לאמנות עכשווית; בפרויקט "משמרת לילה" של פסטיבל ישראל המתקיים במהלך לילה שלם בתיאטרון ירושלים; בפסטיבל "ניסן במאי" של הסטודיו למשחק ניסן נתיב שיציגו הצגות במרחב הציבורי ועוד.

כל אלה מצטרפים לשורת מוסדות תרבות, אירועי תרבות ופסטיבלים הנתמכים מדי שנה על ידי הקרן ויזכו לסיוע גם השנה.

מנכ"לית הקרן לירושלים ענת צור מציינת כי "הקרן לירושלים אשר הקימה את מוסדות התרבות המובילים בעיר, ממשיכה לתמוך ולפתח את תחום התרבות בירושלים. קיימים היום עשרות רבות של מוסדות תרבות במגוון רחב של תחומים, חלקם מוסדות וותיקים המהווים את העוגן של העיר, וחלקם חדשים. אנו רואים חשיבות בייצור פעילות תוכן מצד המוסדות הירושלמים שיפנו לקהל הירושלמי ולקהלים נוספים וייצרו גם הזדמנויות לאמנים צעירים וייתנו מענה למגוון מגזרי האוכלוסייה. תרבות בירושלים אינה רק עניין של פנאי, אלא נשמת אפה של העיר ושל איכות החיים בה".

 

לכתבה בכל העיר