זה מה שנשאר

end of August

מתמוטטים מהחום והחופש הגדול עם הילדים? קיבצנו עבורכם כמה פעילויות בירושלים, רובן ללא תשלום. מדריך הישרדות

אפשר כבר להריח את סופו של החופש הגדול, את החזרה לבית הספר, את רשרוש העטיפות של המחברות והחידודים של העפרונות החדשים. ובכל זאת, נותרו עוד שבועיים שלמים שבהם רוב הילדים כבר נמצאים מחוץ למסגרת של הקייטנות וההורים המיואשים מחפשים רעיונות תעסוקה. ועדיף כאלה שלא יעלו עוד כסף.

לכן קיבצנו עבורכם כמה רעיונות לבילוי בירושלים עם הילדים בימי החופש שעוד נותרו, רובם ללא עלות. הפעילויות והמוסדות נתמכים, כמובן, על ידי הקרן לירושלים.

מוסללה - גג בניין "כלל" במרכז העיר:שעות אחר הצהריים מאוגוסט עד אוקטובר

קבוצת מוסללה מפעילה מאוגוסט ועד אוקטובר את מתחם הגגון - מרחב הרפתקאות ומשחקים לילדים והורים. בשעות אחר הצהריים תוכלו לבלות על הגג הקסום, עם רצפה רכה ומשחקים מקוריים שנבנו במיוחד. הכי שווה: הבריזה הנעימה על הגג. בכל שבוע תתקיים פעילות אחרת של מרכזי המרפסת שלנו שהותאמו במיוחד לילדים; בנייה באדמה, היכרות עם עולם הצומח והחי, יצירה ותנועה.

מוזיאון חצר היישוב הישן ברובע היהודי - יום שלישי, 22.8, בין השעות 16:00-19:00

באמצעות שחקני התיאטרון - בניין המוזיאון מתעורר לחיים ומאפשר הצצה נדירה על הווי החיים של אנשי הישוב הישן בירושלים: סיפורים עסיסיים, שמחות וניחוחות של פעם... משחק חווייתי אינטראקטיבי לכל המשפחה. הכניסה חופשית!

 בניין ימקא, פסטיבל חוזרים לבית הספר- ‏יום שני, 28.8, 17:00-19:30‏‏

לאור ההצלחה המסחררת בשנה שעברה, פסטיבל חוזרים לא(ל)מדרסה חוזר! הפנינג ססגוני סביב האות והמילה לכבוד סיום החופש הגדול וחזרה לביה"ס. מופע דו לשוני של שירים וריקודים עם "דוד רוני", סדנאות יצירה, מהלכי קביים, ג'אגלר, עץ משאלות, ריקודי דבקה, תופים אפריקאים, בלוני אותיות, איפור, מגנטים ועוד.
האירוע פתוח וללא תשלום

 תיאטרון הקרון, מתחם גן הפעמון - כל השבוע, שעות משתנות

תיאטרון הבובות האהוב על ילדי העיר מציע בכל יום הצגות ילדים מקסימות, לגילאים שונים. כך, למשל, יש ההצגה "בת המלכה והירח (לגילאי 3+), ההצגה "חכמים בלילה" (לגילאי 4+), "מעיל הפלאים" (לגילאי 4+) וגם תיאטרון-סיפור לקטנטנים ממש (שנתיים+). הכי טוב לבדוק באתר האינטרנט וללכת: https://www.traintheater.co.il/he/schedule/performances

 מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד - תערוכת האופניים. כל השבוע, 10:00-19:00

אם אתם מחפשים מפלט מהחום הכבד בחוץ, אין כמו מוזיאון המדע המעולה תמיד, שם מציינים 200 שנה להמצאת האופניים עם תערוכה חדשה ופעילות לכל המשפחה. עשרות מוצגים פעילים, אוספים היסטוריים מקנדה ומהולנד, אופניים ייחודיים עכשוויים, עבודות אמנות, סרטוני וידאו, ואפילו אפשרות להתנסות ברכיבה על אופניים עם גלגלים מרובעים ואופניים במנהרת רוח.