חמישים שנה, חמישים גני ילדים

 

 Kindgarden And Muller

50 שנה, 50 גני ילדים

משלחת גדולה של הארגון הנוצרי-גרמני "לתת תקווה ולחיות את העתיד" חנכה בטקס מרגש גן ילדים בשכונת גילה ששופץ על-ידה. בראש המשלחת עומד דניאל מולר, המגיע כבר 40 שנה עם משלחות לירושלים ובכל שנה חונך גן ילדים אחר ששופץ בתרומתו ובתרומת חבריו. השנה ההתרגשות הייתה גדולה במיוחד: במלאת 50 לאיחוד העיר, ציינה גם המשלחת את חנוכת הגן ה- 50 ששופץ בכספי חברי הארגון. 

IMG 20171031 WA0012

 מולר ואנשי המשלחת נפגשו עם ראש העיר ניר ברקת ועם נשיאת הקרן לירושלים יוהנה ארביב-פרוג'ה ומנכ"לית הקרן ענת צור בטקס חגיגי שהתקיים בפארק טדי למרגלות חומות העיר העתיקה. אולם המפגש המרגש ביותר היה עם ילדי הגן בגילה והגננות, שקיבלו את פני האורחים בהתרגשות ובקטעי מוזיקה שהכינו עבורם.

למשפחת מולר יש קשר עמוק לירושלים ולקרן לירושלים שהחל כבר באמצע שנות ה- 70 בפגישה של אב המשפחה, זיגפריד מולר, עם טדי קולק. מספר שנים לאחר מכן, זיגפריד וכמה מידידיו תמכו  בשיפוץ מרכז הנוער בשכונת קטמון ומאז החליטו לדאוג לרווחת ילדי העיר באופן קבוע. בעשור האחרון הולך דניאל, בנו משל זיגפריד, בדרכי אביו והוא מוביל מדי שנה קבוצת חברים מארצות דוברות גרמנית המאתרים באמצעות הקרן לירושלים גני ילדים בשכונות מצוקה הזקוקים לשיפוץ ולשדרוג על מנת להבטיח חינוך איכותי לדור העתיד של ישראל.

Muller Event At Teddy Park קרטיד צלם ששון תירס

צלם: ששון תירם

וכבר יש בשורה לשנה הבאה: מולר וידידיו החליטו כבר על שיפוץ גן הילדים הבא, גם הוא בשכונת גילה, הצמוד לגן ששופץ על-ידם בשנה זו.