שר החינוך ביקר בבית הספר יד ביד ע"ש מקס ריין

Israel Ministry Of Education Visits Max Rayne School 1

שר החינוך ביקר בבית הספר יד ביד ע"ש מקס ריין

שר החינוך נפתלי בנט, מלווה במשלחת של בכירים ממשרד החינוך, ביקר בבית הספר "יד ביד" ע"ש מקס ריין לחינוך דו-לשוני וראה מקרוב את תכנית הלימודים של בית הספר המקדמת חינוך לחיים משותפים. הביקור התקיים בעקבות דו"ח מבקר המדינה מספטמבר 2016 אשר קבע כי משרד החינוך נכשל בהטמעת תכניות המקדמות דיאלוג וחיים משותפים בין קבוצות שונות באוכלוסייה. בתי הספר של עמותת "יד ביד" צוינו באותו דו"ח כמודל הצלחה שניתן ללמוד ממנו.

במהלך הביקור נכנס השר בנט לשיעור מורשת בכיתה ה' ולאחר מכן צפה בשיעור מתמטיקה בכיתה ד'. בין השאר ניהל כמה שיחות מרתקות עם תלמידים ושמע ממורים על האתגרים והמורכבויות הנובעים מהיותו של בית הספר מוסד המחנך יהודים וערבים ביחד. כשמנהלי בית הספר נשאלו על ידי השר כיצד לדעתם יש להילחם בגזענות הם ענו כי "כשלומדים על האחר, ביחד, הגזענות נעלמת מעצמה. אנחנו לא צריכים 'להתמודד עם גזענות'. היומיום המשותף עם האחר מוביל אותנו לסובלנות ולשוויון".

Israel Ministry Of Education Visits Max Rayne School 3

הקרן לירושלים תומכת בבית הספר "יד ביד" ע"ש מקס ריין לחינוך דו-לשוני הן בתחום התכניות והן בתחום הבנייה והפרויקטים מאז הקמתו בשנת 1998. בית הספר הוא אחד מהפרויקטים המרכזיים של הקרן בתחום הדיאלוג והחיים המשותפים והיא רואה בו חלק חשוב במשימתה לעצב עיר מודרנית ותוססת היוצרת הזדמנויות בחינוך לכל התושבים. הקרן גאה בהישגי בית הספר ורואה בו מודל לחינוך דו-לשוני ורב-תרבותי בישראל.