גן מלכותי חדש בעיר

משלחת של 70 אורחים נרגשים מהפיליפינים הגיעה כדי לחנוך את ה"גן המלכותי" שהוקם על ידי הקרן לירושלים ועיריית ירושלים בקצה הצפוני של גן הפעמון. תושבי רחוב ז'בוטינסקי, שהגן מקביל לרחובם, יכלו להרגיש היטב את העבודות שנמשכו עד הרגע האחרון ממש לפני הטקס לתורמים. העבודות בגן טרם הושלמו סופית והוא ייפתח לציבור בעוד מספר שבועות.

Gan Bubot Philipine Ceremony Credit To Sasson Tiram 533

"הגן המלכותי", בעלות כוללת של כמיליון וחצי שקל, כולל שישה פסלים בהשראת דמויות מלכותיות וכן ספסלים בצורת כתרים. גולת הכותרת בגן הינה שני הפסלים המרכזיים – של נסיך ונסיכה בגובה של 4 מטר – עליהם יוכלו הילדים לטפס ולגלוש במורד השמלה והגלימה. את הפסלים עיצבה האמנית הירושלמית סו אלה

 

התרומה לגן הגיעה מקבוצה של נוצרים מהפיליפינים שביקשו ללכת בעקבות תרומתו של מייסד הכנסייה שלהם, הרברט ארמסטרונג, שתרם ב-1976 להקמתו של גן המשחקים הראשון בגן הפעמון בעקבות קשר קרוב עם טדי קולק. הגן נחנך ב- 1978 בחגיגה גדולה הזכורה לחברי הקהילה עד היום. עתה, 40 שנה אחרי, הם ביקשו לתרום לפיתוחו של אותו גן. בקרן לירושלים הציעו להם להקים גן משחקים לא סטנדרטי, שישתלב בתכנית השדרוג הכוללת שעובר גן הפעמון ובמסגרתה אף יוקם מבנה חדש לתיאטרון הקרון בחלקו הדרומי של הגן. 

 

במהלך הטקס הטמינו ילדים ירושלמים "כמוסת זמן" באדמה ובתוכה מכתבים שהם כתבו לילדי ירושלים העתידיים, בעוד 50 שנה. בין השאר איחלו הילדים לילדי העתיד שייהנו ממכוניות מעופפות שיפחיתו את הפקקים בעיר, שהעיר שלהם תהיה מלאה בגני משחקים ושטחים ירוקים וכמובן – שישרור בעיר שלום.

 

ענת צור, מנכ"לית הקרן לירושלים אמרה בטקס כי הקרן הקימה ב-50 השנים האחרונות עשרות גנים ופארקים ברחבי העיר: "גם היום קיימים תורמים המעוניינים לפתח את השטחים הפתוחים בעיר, לשדרג גני משחקים ולהנגיש אותם לאנשים עם מוגבלויות. אנו מודים לתורמים מהפיליפינים שהתגייסו לטובת פיתוח נוסף בגן הפעמון המשרת את כלל אוכלוסיות העיר".