הורים יתכננו את חצר החלומות של גן הילדים

האקתון ראשון מסוגו בארץ יתקיים ב-15 באפריל: כל מי שרוצה להשתתף – מוזמן

ML Cyber Academic Hackathon2 

הקרן לירושלים, בשיתוף מנח"י-עיריית ירושלים וביתא מחנכים, יקיימו מרתון יזמות-תחרותי (האקתון) לשדרוג חצרות גני ילדים בעיר. הפרסים לרעיונות הזוכים יגיעו ל-260 אלף שקל שישמשו להקמת חצר הגן החלומית.

אל ההאקתון, שיתקיים ב- 15 באפריל, מוזמנים גננות וגגנים, הורים לילדים בגן ואנשי מקצוע כגון אדריכלים ומעצבי מוצר, מומחים לגיל הרך והריפוי בעיסוק ומייקרים שיתחלקו לקבוצות ויתכננו את חצר הגן האידיאלית שלהם בתקציב של 140 אלף שקל. כל קבוצה תהיה מורכבת מ- 5 משתתפים לפחות, מתחומים שונים, שייפתחו ביחד מודל דיגיטלי של חצר גן הילדים הטובה ביותר תוך התחשבות במספר קריטריונים שנקבעו מראש כגון מענה על צרכים פדגוגיים ומוטוריים, ישימות בטווח זמן סביר, חדשנות ואפשרות לשכפול המודל.

היוזמה החדשנית החלה בזכות ניקי ניופילד, אמא ל-3 ילדים בעיר, שעלתה מדרום אפריקה לפני כחמש שנים והופתעה לראות את מצב החצרות בגני הילדים בעיר. "ילדים נמצאים כל כך הרבה שעות במסגרות החינוכיות ומבלים זמן רב גם בחצר", מספרת ניופילד. "ראיתי גנים עם מגלשה שבורה, ארגז חול מלוכלך ולא הבנתי למה זה ככה". ניופילד החליטה לתרום לעניין את כספה ופנתה לקרן לירושלים בבקשה להוביל את הפרויקט: "אם נביא מורים והורים למרתון של חשיבה עם העירייה, ונשלב מימון פרטי וציבורי – אז הפתרון יכול להצליח ולשכפל את עצמו. אני מקווה שהחצר שתיבחר תהיה המודל של חצרות גני הילדים מעתה ואילך. זה יהיה עיצוב שישוכפל".

ההאקתון יימשך 9 שעות במרכז איפכא – מרכז לחדשנות חינוכית – בשכונת פסגת זאב אשר הוקם על ידי העירייה. לרשות המשתתפים יעמדו שולחנות עם מחשבים ואינטרנט, מנטורים משלל תחומים שילוו אותם לאורך ההאקתון, וגם אזור מנוחה מפנק למי שזקוק להירגע מהמרוץ.

"המטרה היא שהרעיונות שיעלו בהאקתון ישמשו בעתיד כלים לשדרג עוד ועוד חצרות ילדים בעיר", מסביר ד"ר אודי שפיגל, מנהל תחום החינוך בקרן לירושלים. "היום מבינים שהחצר היא חלק לא פחות חשוב מהמבנה הפנימי של גן הילדים והיא יכולה לשפר ולסייע במיומנויות חברתיות  ומוטוריות. הרבה דברים מתרחשים בחצר הגן וחצר שתיתן מענים נכונים יכולה לקדם את הילדים. הקרן לירושלים מודה לתורמת שאפשרה לצאת לפרויקט חדשני כזה ולשיתוף הפעולה הפורה עם אגף הגנים בעיריית ירושלים וביתא מחנכים המובילים את תחום החדשנות הפדגוגית".

לקול קורא

להרשמה להאקתון ולמידע נוסף: hackathon.beta-mechancim.com