הזוכים בתחרות "צעדים ראשונים"

הזוכים בתחרות "צעדים ראשונים":

 למעלה ממיליון וחצי שקל לשישה יזמים צעירים בעיר

 

בתמיכת קרן דן דוד, הקרן לירושלים באמצעות מט"י ירושלים בחרו בשישה עסקים חדשניים בעיר שיזכו להלוואה ללא ריבית וללא בטחונות

 

מעל מיליון וחצי שקל – זהו הסכום הכולל של ההלוואות שיחולקו בין שישה יזמים ירושלמים שזכו בתחרות "צעדים ראשונים" שהתקיימה על ידי הקרן לירושלים ומט"י ירושלים בתמיכת קרן דן דוד. ההלוואות, בין 200 ל-350 אלף שקל, יאפשרו לזוכים להגשים חלום ולפתוח עסק משלהם בעיר.

בטקס מרגש שהתקיים במשכנות שאננים בירושלים הוצגו הזוכים: שני יזמים צעירים שהסבו את קולנוע אוריון הנטוש להוסטל לתיירים שבו כל חדר מעוצב לפי סרט אחר ובכל יום מוצג סרט אחר לאורחים; קבוצת צעירים המפעילים ימי כיף בבתי ספר במזרח העיר; סטודנטים מבצלאל שיציבו בקניונים מכונות לעידוד תרומה ("באר המשאלות") ובתמורה יקבל התורם שובר מיידי להטבות בעסקים בקניון; קבוצת מעצבים המקימים עסק לעיצוב ידידותי והדפסה בטכנולוגיה ייחודית של סט "בבושקות" מעץ; פונדק-הוסטל שיפגיש תיירים עם העשייה האמנותית התוססת בעיר; וגם סיוע להקמת בי"ס לצילום במזרח העיר.

מטרת התחרות היא לקדם יצירתיות ומקוריות בעסקים על ידי תמיכה ביזמים המתכננים להקים את העסק שלהם בירושלים. המתמודדים התבקשו להציג תכנית עסקית ולהקפיד כי המיזם יהיה בעל ערך חברתי, בעל סיכויי רווחיות ובעל פוטנציאל ליצירת מקומות עבודה נוספים בעיר. לתחרות ניגשו כמעט 100 יזמים ירושלמים ולשלב ועדת השיפוט נבחרו 14 מיזמים מתוכם.

 Dan David 2

נואם בתמונה: אריאל דוד, בנו של דן דוד

 

ועדת השיפוט, שהורכבה מנציגי מגזרי האוכלוסייה השונים בעיר, בחרה לבסוף בשש תכניות מנצחות שנציגיהן יקבלו הלוואה ללא ריבית וללא ערבויות אותה יוכלו לפרוע במהלך תקופה של חמש שנים.

הפילנתרופ דן דוד ז"ל הוא מייסד פרס "דן דוד" הידוע המחולק מדי שנה לחוקרים מכל רחבי העולם ונחשב לפרס השני בחשיבותו אחרי פרס הנובל. בין השאר הקפיד לתמוך ביזמים צעירים בתחילת דרכם מתוך הכרת תודה על ההלוואה שקיבל בצעירותו להקמת העסק הראשון שלו בתל אביב. "דן דוד נשאר נאמן לאורך כל הדרך לחוויה האישית שאפשרה לו להגיע להצלחתו הגדולה בעסקים", מספרת תמר מילוא מנהלת דסק איטליה בקרן לירושלים וידידה קרובה של המשפחה. "בתחילת הדרך עמד לצידו אדם שהאמין בו והעניק לו את ההלוואה הראשונה להגשים את חלומו. תחרות 'צעדים ראשונים' נותנת את אותה תקווה ואפשרות ליזמים יצירתיים בדרכם הראשונה. אריאל, בנו של דן דוד, מאמץ את תפיסתו של אביו לפיה הכסף איננו המטרה אלא האמצעי כדי לממש חלומות".

Dan David 1  (1)

 

אריאל דוד פנה אל הזוכים וקרא להם ללמוד מאביו בדרכם להצלחה והוסיף כי האחריות שלהם היא להחזיר את ההלוואה שקיבלו כדי שגם אחרים יוכלו ליהנות ממנה בעתיד

קרדיט צילום: פרי מנדלבוים