מלגות בסך 635 אלף שקל חולקו ל-120 סטודנטים בירושלים

הקרן לירושלים חילקה מלגות לימודים לסטודנטים שהתנדבו בתמורה למען הקהילה   

 3

פרויקט המלגות של הקרן לירושלים, המתקיים זו השנה ה-15, הולך וגדל משנה לשנה. השנה אף הוחלט כי הקרן לירושלים תנהל את קרן המלגות העירונית, בסכום כולל של ארבעה מיליון שקל, שהוקמה ביוזמת עיריית ירושלים ובשיתוף הקרן ומפעל הפיס. לאחרונה אף יצאה הקרן ב"קול קורא" למוסדות וארגונים ברחבי העיר המפעילים מערך מתנדבים אם ברצונם לקבל סטודנטים שיתנדבו אצלם בשנה הבאה בתמורה לקבלת מלגה.

 

"עבורנו, בקרן לירושלים, השארת הצעירים בעיר היא אחת המשימות החשובות ביותר", אמרה מנכ"לית הקרן לירושלים ענת צור בטקס. "הקרן מפנה מאמצים רבים למען מטרה זו, כי ברור לנו שעתידה של העיר תלוי בין היתר באוכלוסייה שתישאר בה. סטודנטים מבתי הספר לאמנות ולטכנולוגיה יקרים לנו במיוחד משום שהם נושאים את בשורת התרבות, היצירה, הקדמה והפתיחות שירושלים זקוקה לה מאוד. המלגות הן דרך נוספת מבחינתנו לחזק אמירה זו".

 

בתמורה למלגות, על הסטודנטים להשתלב בפרויקטים חברתיים וקהילתיים ברחבי העיר ולפעול בהם לאורך כל השנה. כך, למשל, סטודנטים מבצלאל עובדים על יצירת אמנות משותפת עם צעירים בעלי צרכים מיוחדים; סטודנטים מהאקדמיה למוסיקה מפעילים בשכונת קריית מנחם מרכז מוסיקה לבני נוער; תלמידי האקדמיה למוסיקה מלמדים ילדים עיוורים פיתוח קול ונגינה; וסטודנטים ממכללת עזריאלי להנדסה מתנדבים עם קשישים ניצולי שואה ומלמדים אותם יישומי מחשב.

 

המלגות מוענקות על ידי תורמים מכל רחבי העולם וביניהם משפחת וורמס מאנגליה ומישראל, עזבון ע"ש לואיס אדלשטיין מארה"ב, משפחת ריין משוויץ ומישראל ומשפחת חשין מישראל. המלגות מחולקות לסטודנטים הן ע"פ מצב סוציו-אקונומי והן ע"פ המלצת בתי הספר לסטודנטים מצטיינים ומעורבים חברתית.