סיכום הכנס בינלאומי של הקרן לירושלים

הנחת אבן פינה לתיכון הדו-לשוני וחנוכת פסל חדש בעיר

 

עשרות אורחים מחו"ל הגיעו לעיר להשתתף בכנס הבינלאומי של הקרן, ובהם תורמים מקנדה, אנגליה, ארה"ב, רוסיה, גרמניה ואף ליכטנשטיין. במהלך הכנס, שנמשך שלושה ימים, סיירו אורחי הקרן במגוון פרויקטים ברחבי העיר, כולל במיזמים לתעסוקת חרדים וחממות לחדשנות ופרויקטים במזרח העיר.

הכנס נפתח בהנחת אבן-פינה למבנה תיכון חדש בבית-הספר ע"ש מקס ריין לחינוך דו-לשוני.

באירוע אחר חנכו התורמים את המבנה המחודש של ביה"ס המעיין בעין-כרם, לילדים בעלי מוגבלויות, שעבר שיפוץ מקיף והפך מונגש לאחר שנים ארוכות של ציפייה. הדבר התאפשר בזכות תרומה של ידידים ותיקים של הקרן ממנצ'סטר ומלונדון ומתורמים מארצות דוברות גרמנית.     

התורמים קיבלו הצצה לסצנת האמנות והתרבות החדשה התוססת של ירושלים בערב מסקרן שהתחיל בבית קנדה והמשיך במתחם ביה"ס מוסררה ע"ש נגר. בכניסה לבית קנדה הם השתתפו בטקס הסרת הלוט מעל פסל "אינוקשוק" בעיצובו של האמן ישראל הדני – מחווה לפסלי אינוקשוק הפזורים ברחבי קנדה.

ביום האחרון של הכנס נערך גמר תחרות "צעדים ראשונים" בתמיכת קרן דן דוד, שבסופה הוענקו הלוואות ללא ריבית ליזמים צעירים לפתיחת עסקים חדשים בעיר. משתתפי הכנס הכירו את הזוכים ואף יוכלו לבחור את המתחרה החביב עליהם לקבלת פרס "הקרן לירושלים" בתחרות שנערכה בשיתוף עם מט"י (מרכז טיפוח יזמות).        

בתוך התכנית העמוסה הספיקו המשתתפים גם לסייר באקווריום החדש ע"ש גוטסמן במתחם גן החיות התנכ"י, התנסו באפליקציית מציאות מדומה חדשה במתחם טחנת הרוח ההיסטורית וציינו את תרומת קרן ירושלים קנדה לתרבות בעיר.

נשיא הקרן לירושלים שי דורון אמר כי "גם היום לקרן לירושלים יש תפקיד מכריע בעיצוב פניה של ירושלים. כנס בינלאומי הוא הזדמנות עבורנו להודות לתורמים שמבינים את חשיבות חזון הקרן בשמירה על ירושלים תרבותית, פלורליסטית, מודרנית ויוצרת. אנו מקווים שהכנס היווה נקודת מפגש בין ידידים ותיקים של הקרן לדור הבא של אוהבי ירושלים שרוצים להיות שותפים בעתידה של העיר".

תמונות ליום הראשון של הכנס לחצו כאן

תמונות ליום השני של הכנס לחצו כאן

תמונות ליום השלישי של הכנס לחצו כאן