ארבעים שנה- 52 גנים

חנכו את גן הילדים ה- 52 בירושלים וכבר החליטו על אימוץ הגן הבא

 גן מולר בגילה 1

צילום: ששון תירם

 

משלחת גדולה של הארגון הנוצרי-גרמני "לתת תקווה ולחיות את העתיד" חנכה בטקס מרגש גן ילדים בשכונת גילה ששופץ על-ידי הקרן לירושלים בכספי תרומתה. בראש המשלחת עומד דניאל מולר, המגיע כבר 40 שנה עם משלחות לירושלים ובכל שנה חונך גן ילדים ציבורי אחר ששופץ בתרומתו ובתרומת חבריו. השנה ציינה המשלחת את הגן ה- 52 שהם משפצים. 

 

מולר ואנשי המשלחת נפגשו עם ראש העיר משה ליאון ועם מנכ"לית הקרן לירושלים ענת צור בטקס חגיגי שהתקיים בגן בגילה והתרגשו לראות את הילדים והגננות שקיבלו את פניהם בקטעי מוזיקה שהכינו עבורם.

גן מולר בגילה 3

צילום: ששון תירם

 

 למשפחת מולר יש קשר עמוק לירושלים ולקרן לירושלים שהחל כבר באמצע שנות ה- 70 בפגישה של אב המשפחה, זיגפריד מולר, עם טדי קולק. מספר שנים לאחר מכן, זיגפריד וכמה מידידיו תמכו  בשיפוץ מרכז הנוער בשכונת קטמון ומאז החליטו לדאוג לרווחת ילדי העיר באופן קבוע. בעשור האחרון הולך דניאל, בנו של זיגפריד, בדרכי אביו ומוביל מדי שנה קבוצת חברים מארצות דוברות גרמנית המאתרים באמצעות הקרן לירושלים גני ילדים בשכונות מצוקה הזקוקים לשיפוץ ולשדרוג על מנת להבטיח חינוך איכותי לדור העתיד של ישראל. 

 

וכבר יש בשורה לשנה הבאה: מולר וידידיו החליטו כבר על שיפוץ גן הילדים הבא, גם הוא בשכונת גילה, צמוד לגן הילדים שנחנך לאחרונה.

 

גן מולר בגילה 2
צילום: ששון תירם