נפתח רשמית: הגן המלכותי

חגיגות ט"ו בשבט התקיימו עם נציגי התורמים מהפיליפינים בגן החדש שנפתח בגן הפעמון

 

את ט"ו בשבט חגגנו השנה באופן מרגש במיוחד בנטיעות ב"גן המלכותי" החדש שהקמנו בקצה הצפוני של גן הפעמון, סמוך לרחוב ז'בוטינסקי. לחגיגה הגיעו ראש העיר משה ליאון ונציגי התורמים מהפיליפינים אשר תרמו את הכסף להקמת הגן המקסים, פינת חמד צבעונית אליו יוכלו להגיע מעתה כל ילדי ירושלים. 

"הגן המלכותי" כולל שישה פסלים בהשראת דמויות מלכותיות וכן ספסלים בצורת כתרים. גולת הכותרת בגן הינה שני הפסלים המרכזיים – של נסיך ונסיכה בגובה של 4 מטר – עליהם יכולים הילדים לטפס ולגלוש במורד השמלה והגלימה. את הפסלים עיצבה האמנית הירושלמית סו אלה. 

חנוכת הגן המלכותי1

התרומה לגן הגיעה מקבוצה של נוצרים מהפיליפינים שביקשו ללכת בעקבות תרומתו של מייסד הכנסייה שלהם, הרברט ארמסטרונג, שתרם ב-1976 להקמתו של גן המשחקים הראשון בגן הפעמון בעקבות קשר קרוב עם טדי קולק. הגן נחנך ב- 1978 בחגיגה גדולה הזכורה לחברי הקהילה עד היום. עתה, 40 שנה אחרי, הם ביקשו לתרום לפיתוחו של אותו גן. "הגן המלכותי" משתלב בתכנית השדרוג הכוללת שעובר גן הפעמון ובמסגרתה אף יוקם מבנה חדש לתיאטרון הקרון בחלקו הדרומי של הגן.  Maximdinshteinphotography20mds06991

לטקס החנוכה הרשמי הגיעו ילדי בית הספר "אדם" שנהנו משמש חורפית, ליצנים ופעילויות וגם השתתפו בנטיעת פרחים בגן לכבוד ט"ו בשבט. ענת צור, מנכ"לית הקרן לירושלים אמרה בטקס כי הקרן הקימה ב-50 השנים האחרונות עשרות גנים ופארקים ברחבי העיר: "גם היום קיימים תורמים המעוניינים לפתח את השטחים הפתוחים בעיר, לשדרג גני משחקים ולהנגיש אותם לאנשים עם מוגבלויות. אנו מודים לתורמים מהפיליפינים שהתגייסו לטובת פיתוח נוסף בגן הפעמון המשרת את כלל אוכלוסיות העיר".

חנוכת הגן המלכותי4

 

 

Maximdinshteinphotography103 AX12417