חינוך

הזדמנויות להשכלה גבוהה לקהילה החרדית במכללה האקדמית "הדסה"

Haredi Campus At Hadassah College 1

הזדמנויות להשכלה גבוהה לקהילה החרדית במכללה האקדמית "הדסה"

הדרישה:

בשנת 2012 פנתה המועצה להשכלה גבוהה בישראל לכל המכללות והאוניברסיטאות בבקשה להציע מסלולים מיוחדים לתואר ראשון לגברים ונשים חרדים. מטרת היוזמה הייתה לעודד את החרדים לרכוש חינוך אקדמי מכוּון-קריירה, אשר יכבד את אורח החיים שלהם ויאפשר להם להשתלב באופן מלא ופורה בשוק העבודה. יוזמה זו מהווה אמצעי להבטחת עתיד טוב יותר למשפחות חרדיות צעירות ובה בעת מחזקת את הבסיס הכלכלי והחברתי של ישראל.

המכללה האקדמית "הדסה" בירושלים היא חלוצה בתחום עם תכנית טרום-אקדמית שנפתחה בשנת 2013. שנתיים מאוחר יותר נרשמו לא פחות מ - 40% מבין הסטודנטים החרדים ליוזמה הלאומית. הסטודנטים מתחילים את לימודיהם בשנה ראשונה של מכינה ובלימודים נפרדים לנשים וגברים. ההרצאות הפרונטליות מתקיימות במיני-קמפוס נפרד, הממוקם בקצה השכונה החרדית מאה שערים, מרחק הליכה קצר מהקמפוס המרכזי.   

קיימים שישה מסלולים לתואר ראשון בעלי דרישות זהות לתכנית הכללית של המכללה: ביוטכנולוגיה, אופטומטריה, מדעי המחשב, ניהול ארגוני, פוליטיקה ותקשורת, תרפיה לבעיות שמיעה ודיבור ותכניות ללימודי כלכלה וראיית חשבון.

המכללה זקוקה בדחיפות לקומה נוספת לשימושם הבלעדי של תלמידי הביוטכנולוגיה החרדים, כולל שתי מעבדות גדולות, חדר צוות, חדרי הכנה לעוזרי מעבדה, חדרי כימיה וחדרי אחסון.

השפעה:

הבניין החדש יחזק מאוד את השתלבותה המוצלחת של האוכלוסייה החרדית בשוק העבודה המקצועי וישפיע באופן מכריע על המגזר החרדי, על הכלכלה ויסייע בפיתוח חברה מודרנית. הסטודנטים החרדים ירכשו מיומנויות וידע שישמשו אותם ואת המדינה כאחד. 50% מבין הסטודנטים הם הראשונים ממשפחתם שלומדים במוסד אקדמי, 45% הם מירושלים, 69% הם נשים, 84% מוצאים עבודה בתחום לימודיהם ו - 92% מסיימים בהצלחה את לימודי התואר שלהם.

שותפים: המועצה הישראלית להשכלה גבוהה