צמיחה כלכלית

אולם בית קנדה

Canada House Hall 1

 

אולם בית קנדה

הדרישה:  מאז ששופץ בשנת 2013, הפיח בית קנדה שבשכונת מוסררה רוח צעירה במגוון של שירותים חברתיים. מרכז הצעירים ע"ש קושיצקי - הנחשב למרכז הרשמי לצעירים בירושלים -  הומה מפעילות ומסייע לאוכלוסיית הצעירים בעיר להשיג את מטרותיה האישיות, החברתיות, הקהילתיות והמקצועיות. שכונת מוסררה, הממוקמת בצד המזרחי של מרכז העיר ירושלים, על קו התפר שהפריד בעבר בין מזרח העיר למערבה, היא אחת השכונות העניות בירושלים המאכלסת אנשים מעוטי הכנסה, חילונים ומסורתיים ממרכז-אירופה. חרף השירותים אותם מציע המרכז לאוכלוסייה בסיכון, חסר במרכז חלל מצויד לכינוסים קהילתיים ולפעילויות קהילתיות רחבות יותר. לאולם בבית קנדה, ששימש בעבר כאולם ספורט, יש פוטנציאל גדול למלא את צרכיו של בית קנדה ושל המוסדות הירושלמים הסובבים אותו, פוטנציאל שירחיב את יכולתו של בית קנדה להציע תמיכה לקהילות השונות. האולם, שמצבו כעת רעוע, הוא החתיכה החסרה האחרונה בשיפוץ הכללי שעבר המקום.  

ההשפעה על ירושלים: אולם בית קנדה המשופץ יעניק למרכז את החלל הנחוץ לו מאוד לפעילויות והופעות קהילתיות - החל מסדנאות, כנסים וסמינרים וכלה בהופעות ריקוד ופעילות אמנותית. באולם החדש יהיו 120 מושבים ובמה גדולה.

האולם:

  • יחזק את מעמדו של בית קנדה כיעד מבוקש בירושלים, במיוחד עבור נוער וצעירים
  • יקשר בין המוסדות השונים באזור וישרת אותם
  • יגביר את התנועה למרכז
  • ישמש כעוגן כלכלי לבית קנדה על ידי ייצור הכנסה משכירות וממכירת כרטיסים

בחודשים האחרונים שימש האולם לפעילויות התמיכה של המרכז בעולים חדשים, להתכנסויות שכונתיות, לסדנאות ריקוד לפנסיונרים, כחלל עבודה/פעילות לסטודנטים באוניברסיטה ולהופעות לתלמידי בתי ספר יסודיים של תיאטרון הקומקום. בעזרת מתקנים משופרים, כולל מקומות ישיבה נוספים ומערכת סאונד משוכללת, יוכל בית קנדה להציע פעילויות באיכות גבוהה יותר, להגדיל את מספר האירועים שיתקיימו במרכז כל שבוע ולשתף פעולה עם קבוצות קהילתיות חיצוניות על ידי השכרת השטח ובכך לספק תמיכה רבה ככל האפשר לאוכלוסיות מגוונות. האולם מנוהל על ידי בית "מחול שלום" והנהלת בית קנדה.

שותפים:  אגף התרבות בעיריית ירושלים