צמיחה כלכלית

ירושלים - ביתם של הצעירים

Young Adults Photo 4

 

ירושלים - ביתם של הצעירים

הדרישה:  אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני ירושלים הוא מיגור תופעת ההגירה השלילית של צעירים על ידי מיצוב מחדש של העיר. ירושלים צריכה להיות מקום שכדאי לצעירים לקבוע בו את ביתם, מקום בו הסטודנטים שואפים להתגורר בו לאחר סיום לימודיהם ומקום בו צעירים מכל המגזרים מרגישים שהם יכולים לממש את צרכיהם.  

המענה: צעירים יכולים וצריכים להיות הכוח המניע בטיפוח צמיחתה הכלכלית של העיר. לצורך כך עמדנו בראש הקמתו של מרכז הצעירים ע"ש קושיצקי הממוקם בבית קנדה בשכונת מורשה. המקום, שהוגדר על ידי עיריית ירושלים כ"מרכז שליטה" לאוכלוסיית צעירי ירושלים, משמש כמרכז מידע  המטפח את ההתפתחות האישית והמקצועית של קהילת הצעירים המגוונת של ירושלים בעזרת משאבים משלו כגון:

  • ייעוץ אישי, חונכות וליווי
  • הדרכה בבחירה מקצועית/ אקדמית
  • סדנאות ללימוד כישורים כלכליים וכישורי חיים
  • נטוורקינג וחונכוּת ליזמוּת ויזמים חדשים
  • שירותי השמה מקצועית; תכניות להאצת הנתיב המקצועי

 

אוכלוסיות היעד: מרכז הצעירים ע"ש קושיצקי משרת 3,000 צעירים מדי שנה מכל הקשת הגיאוגרפית והדמוגרפית של ירושלים, כולל אנשים מרקע של מצוקה, עולים חדשים וחברי הקהילה החרדית בעיר.

ההשפעה: באמצעות העבודה עם אוכלוסיית הצעירים בעיר מפחית המרכז לצעירים ע"ש קושיצקי את מגמת ההגירה של קבוצת אוכלוסייה זו אל מחוץ לעיר ומעצים את תחושת ההזדהות של התושבים הצעירים עם היותם ירושלמים. כך יובטח עתידה של ירושלים כעיר דינמית, צעירה ומשגשגת שכל תושב ירגיש כבתוך ביתו.

אתר אינטרנט: https://www.facebook.com/tzairimbamerkaz

שותפים: עיריית ירושלים, רשות הצעירים העירונית.