שימור ומורשת

אודיטוריום ואולם תצוגה במרכז הרצל

Herzl Auditorium And Exhibition Hall 1

 

אודיטוריום ואולם תצוגה במרכז הרצל

הדרישה:

הקרן לירושלים וההסתדרות הציונית העולמית חָברו יחד כדי לייסד את קמפוס הרצל-  מוסד ללא כוונת רווח הנמצא בהר הרצל – סמוך למקום קבורתו של תיאודור הרצל, חוזה המדינה.

הקמפוס, הכולל את מוזיאון הרצל, המרכז החינוכי ע"ש סטלה ואלכסנדר מרגוליס ובעתיד גם את  בניין האודיטוריום ואולם התצוגה, הוקם על מנת ליצור זיקה למדינה ישראל בקרב יהודים ולא-יהודים מכל רחבי העולם, ובמיוחד בקרב הדור הצעיר - להקנות להם את הידע על הדרך שנעשתה למען הקמת המדינה ולהחדיר בהם תשוקה לפעול לעתיד יהודי משמעותי.

בעקבות הצלחתם העצומה של המוזיאון והמרכז החינוכי התעורר צורך בבניין שלישי שיארח קבוצות לכנסים, הופעות, הרצאות וסמינרים ויאפשר מקום לכינוסים גדולים.

ההשפעה על ירושלים:

באודיטוריום החדש יוכלו לשבת כ - 300 איש וקמפוס הרצל ירחיב את שירותיו, כולל:

  • קיום הרצאות, סימפוזיונים, דיונים והופעות שישלימו את חוויית הביקור בהר הרצל.
  • ארגונים שונים יוכלו לקיים אירועים תרבותיים כגון: פסטיבלי סרטים וסדרות הרצאות אשר יגדילו את מספר המבקרים בקמפוס הרצל ובירושלים בכלל.
  • המבקרים ייהנו משירותי קפטריה, חנות ספרים וחנות מזכרות

בנוסף, אולם התערוכות והמתקנים הנוספים יאפשרו לקבוצות מבתי ספר ומטיילים בני כל הגילאים מישראל ומחו"ל את הדברים הבאים:

  • חשיפה לשפע של חומרים ארכיוניים מקוריים אשר אינם נגישים כעת לקהל, כגון: כתבי יד, מסמכים, מפות, תצלומים וחפצי אמנות.
  • מיצגי מולטימדיה חדשניים של חומרי ארכיון, כגון אפיזודות מהעבר המתעוררות לחיים וסיפורים מאתגרים מעברה של האומה אשר הופכים אישיים ורלבנטיים. 
  • תערוכה קבועה, החיונית לחשיפת סיפורו של המפעל הציוני, לצד תערוכות מתחלפות הקשורות באירועים ספציפיים, בנושאים ובפרקים בהיסטוריה היהודית על פי התאריכים בלוח השנה ונושאים עכשוויים שעל סדר היום.
  • דרך לעגן את מורשתו של הרצל בהקשר רחב יותר: להעביר מסר שהתנועה הציונית אינה משימתם של מייסדיה בלבד, אלא מאמץ קולקטיבי מתמשך.

אתר אינטרנט: www.herzl.org

שותפים: ההסתדרות הציונית העולמית