הקרן לירושלים - הזדמנויות למורשת ולשימור

Gazelle Valley 2

 

הקרן לירושלים - הזדמנויות למורשת ולשימור

הדרישה: ירושלים היא עיר היסטורית בעלת חשיבות גדולה למיליוני מאמינים מדתות שונות בכל רחבי העולם. העיר העתיקה של ירושלים היא אתר מורשת עולמי ומוקד משיכה בינלאומי. הקרן לירושלים פועלת מזה  50 שנה לסייע בהתפתחותה של העיר כמקור השראה לישראל ולעולם כולו.

המענה: הקרן לירושלים יוזמת ותומכת בפרויקטים לשימור אתרי מורשת השופכים אור על אנשיה ועל תרבותה של העיר. הקרן ממלאת תפקיד חשוב בשימור ובטיפוח שטחים ציבוריים משותפים ההופכים את ירושלים למקום אטרקטיבי יותר למגורים, לטיולים ולחיבור בין בני האדם. זאת במקביל לשמירה על הסביבה ועל בעלי החיים והקמתם של שטחים ירוקים פתוחים חדשים המשפרים את איכות החיים עבור כלל האוכלוסייה.

מוזיאון מגדל דוד; שערים בעיר העתיקה; כיכרות; בתי כנסת; כנסיות; השוק ברובע המוסלמי; חפירות ארכיאולוגיות ומרכזי מבקרים הן דוגמאות לפעולותיה של הקרן לירושלים בעיר העתיקה בלבד. המורשת המודרנית של ירושלים משתמרת באמצעות טחנת הקמח המשוחזרת של מונטפיורי ומרכז התרבות משכנות שאננים, פארק טדי המספר את סיפורה של ירושלים המודרנית וסיפור חייו של טדי קולק, גן וואהל לוורדים, מוזיאון הרצל בהר הרצל, בית יהודי איטליה ועוד ועוד. תושבי ירושלים זוכים לאיכות חיים משופרת הודות לפרויקטים כגון גן החיות ע"ש משפחת טיש, הגנים הבוטניים, גן העצמאות ע"ש הארי ווילף ומאות פארקים וגינות קהילתיות, גני משחקים וטיילות בכל רחבי העיר.

ההשפעה:

  • המורשת הדתית והתרבותית ויופייה של ירושלים זוכים להערצתם של מיליוני אנשים ברחבי העולם.
  • פיתוח אתרי המורשת בירושלים והסיפורים ההיסטוריים המגוונים הקשורים בהם מוכיחים ומדגישים את הרבגוניות האתנית של העיר ומקדמים פלורליזם, סובלנות וחיים משותפים.
  • ירושלים, עיר הבירה של מדינת ישראל ומרכז העולם היהודי, נעשית יפה ומשמעותית יותר עבור תושביה והתיירים הבאים בשעריה.
  • מרחבי הטבע, הצמחייה ובעלי החיים בירושלים זוכים להגנה ולטיפוח והם מקור להנאה הודות לשימור הסביבתי ולמרחבים הירוקים הפתוחים.
  • תמיכתה של הקרן במורשת ירושלים ואתריה מסייעת בשמירה על תיירות הפנים והחוץ של העיר ועל הכלכלה המקומית.

.