בית הספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר

Muslalatheterrace (1)

 

בית הספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר

הדרישה: כדי להיות עיר תוססת וצעירה, ירושלים צריכה להקים בתי ספר שיכשירו אמנים חדשים שישארו ללמוד וליצור בירושלים. וכך תקום רשת של אמנים מקומיים. בית הספר לאמנות מוסררה ע"ש נגר נותן מענה לצורך זה: בית הספר התחיל את דרכו בשנת 1987 במרתף של מבנה בשכונת מוסררה. בשנת 2011 הוא נזקק לשטח נוסף כדי לאכלס את מספרם ההולך וגדל של תלמידיו. בית הספר רכש את כל הבניין הודות לתרומתה של משפחת נגר באמצעות הקרן לירושלים. כיום מתקיים בית הספר בשני מתחמים בשתי שכונות נפרדות. המרחק ביניהם אינו נוח לתלמידים ולצוות ומגביל את הרוח הבינתחומית, את פעילות בית הספר ואת התקשורת היומיומית בין המחלקות.

המענה: הקרן לירושלים מבקש לאחד את פעילויות בית הספר למבנה אחד על ידי שיפוץ והרחבת הבניין המקורי בן שתי הקומות ועל ידי הוספת גג חדש, עליית גג ואגף בחצר.

אוכלוסיית היעד: בית הספר משרת את כל מי שמעוניין ללמוד אמנות בירושלים. מיקומו על קו התפר נוח לתושבי מזרח ירושלים וקרבתו לרכבת הקלה מקלה על תנועתם של הסטודנטים המקומיים. 

ההשפעה עלירושלים: בעזרת מתקנים משופרים יוכל בית הספר להמשיך ולהכשיר אמנים צעירים מהרמה הגבוהה ביותר ולאפשר לכישרונות מקומיים לרכוש את המומחיות והמיומנויות להן הם זקוקים על מנת להצטרף לקהילת האמנות המקצועית. שיפוצים אלה יסייעו לבית הספר להמשיך ולבנות מאגר של אמנים מקומיים שיעשו שימוש בכישוריהם כדי לתרום לעיר. בוגרים שהשפעתם ניכרת בסצנת האמנות הירושלמית כוללים את: איתי נדב, מייסד-שותף של "הגיגית", הסטודיו הפתוח בתיאטרון ירושלים, בו מתקיימות סדנאות צילום הדואגות לצרכיה של הקהילה החרדית, גיא יצחקי, חבר ב"גיגית" וזוכה פרס ראש העיר, איתמר ויינר ואורי קריסטל, מייסדי קפה אוגנדה - חממה לתרבות אלטרנטיבית בירושלים, ושלומית יעקב, מפיקה בפועל של פסטיבל מוסררה מיקס.

אתר אינטרנט: http://musrara.org

שותפים: משרד התרבות, מחלקת התרבות בעיריית ירושלים, קרן ברכה, קרן גוטוירט, מייקל וסו שוורץ, גיא ומריון נגר, קרן אנונימית - ועד המנהל ויושב הראש, דפנה מיתר, קרן משפחת צבי ועופרה מיתר

הסכום הנדרש: 28,000,000 ש"ח