תרבות ואומנות

בית הספר לתיאטרון חזותי

Musrara Naggar School 2

 

בית הספר לתיאטרון חזותי

הדרישה: קיומם של מוסדות אמנות להשכלה גבוהה חיוני על מנת למשוך אמנים צעירים לירושלים וליצור חיים סטודנטיאליים עשירים ההופכים את ירושלים לעיר צעירה ותוססת. רשת סטודנטיאלית כזו מניחה את היסודות לעתידה התרבותי של העיר.

המענה: בית הספר לתיאטרון חזותי מקדם גישה בינתחומית המעניקה ידע מעשי ותיאורטי במגוון רחב של אמנויות במה ואמנות חזותית. התוכניות כוללות:

  • פינאלה  ומרתון: הפינאלה של כיתת הבוגרים של בית הספר ומרתון תצוגת העבודות של סטודנטים משנה שנייה ושלישית, מושכים חברים בקהילת הפרפורמנס המקומית והבינלאומית.
  • כנס הפרפורמנס הבינלאומי 0:0: מפגש של אמנים, סטודנטים ותיאורטיקנים המשלב מחקר ופרקטיקה ומזמין אמנים ואקדמאים מישראל ומחו"ל לדיונים ומופעים העוסקים באמנות וחברה.
  • תיאטרון אינקובטור ירושלים: מדי שנה מקבלים אמנים צעירים הדרכה ותמיכה מקצועיים כדי ליצור פרויקטים חדשים בשיתוף עם מוסדות אמנות מקומיים.

אוכלוסיית היעד: אמנים ירושלמים צעירים.

ההשפעה: בית הספר מטפח דור חדש של אמנים אשר משפיע עמוקות על סצנת התיאטרון בירושלים ומעצים את התיאטרון האיכותי בירושלים ובתוך כך מספק פרנסה לאמנים מקומיים. בוגרי בית הספר הפעילים בסצנת התיאטרון הירושלמית כוללים את: מורן אביב, מייסדת-שותפה של קולקטיב פנדורה (קבוצת תיאטרון ניסיוני ירושלמי), ורה ברזק-שניידר, פעילה בפסטיבל חמשושלים ופסטיבל "קולה של המילה", יוליה גיניס, מייסדת תיאטרון "מסתורין" בירושלים ומורן דובשני, חברת קולקטיב פנדורה.

אתר אינטרנט: http://visualtheatre.co.il/en/home

שותפים:  עיריית ירושלים