תרבות ואומנות

בית לורנצו

Hetenahperformingandvisualartscenter

 

הטנה - מרכז לאמנויות הבמה ואמנות חזותית

הדרישה: השגת בית קבע לקבוצות של אמנים ירושלמים היא משימה מאתגרת וחיונית שתבטיח שדור העתיד של האמנים הצעירים ימשיך לחיות וליצור בירושלים. הפיכתן של קבוצות אמנים ירושלמים לחלק מנופה התרבותי של העיר חיונית לעיצוב תדמיתה של ירושלים כבירה תרבותית המעודדת השקעה בעתידה.

המענה: הקרן לירושלים מבקשת להקים מרכז חדש לאמנויות הבמה ולאמנות חזותית במרכז ירושלים כדי לשכן בו שלוש קבוצות יוקרתיות לאמנויות הבמה. הקבוצות יוכלו ליהנות ממתקנים דינמיים שיכילו שטחי משרד, גלריה לתערוכות ואולם הופעות גדול לצד שטח אחסון.

אוכלוסיית היעד: המרכז יחזק את קהילת אמנויות הבמה של ירושלים; אמנים וקהל כאחד יפיקו תועלת מהמבנה הייחודי הזה, אשר יעצים גם את חווית צרכני האמנות בירושלים.

ההשפעה: מרכז העיר ירושלים הופך במהירות ליעד אמנותי מהשורה הראשונה. המרכז החדש לאמנויות הבמה ולאמנות חזותית הוא חלק ממאמץ כולל לחידוש פני מרכז ירושלים. פרויקט זה, יחד עם הקמפוס החדש לאומנויות בירושלים אשר ייבנה בקרוב בקרבת מקום, בצלאל - האקדמיה הישראלית הלאומית לאמנות ועיצוב אשר תועבר בקרוב למרכז העיר, מרכז ז'ראר בכר הממוקם בקרבת מקום ומשכנם של מוסדות תרבות קרובים הנתמכים על ידי הקרן לירושלים, יחזק את תפקידה של ירושלים כחממה לסטודנטים, ימשוך אמנים, סטודנטים צעירים, תושבים ותיירים למרכז העיר.

שותפים: עיריית ירושלים; הרשות לפיתוח ירושלים באמצעות חברת עדן - החברה לפיתוח מרכז ירושלים (EDEN-JCDC).