כללי

באיזו שעות כדאי לסחור בבורסה? לפי המחקרים כדאי לבצע עסקאות בשעת הפתיחה או הסגירה ולא במהלך המסחר. על פי השיטה היפנית אלו הן השעות עם מחזורי המסחר הגבוהים ביותר ובעיקר בשעת הסגירה השוק מתכנס לערכים מהותיים. גם ברמה הפסיכולגית ביצוע פעולות בסוף היום תחסוך את המתח והמעקב במהלך היום ותעזור להימנע מרעשים מיותרים.

Blur 1853262

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

סקירה זו בוחנת את הזמנים האופטימליים למסחר בבורסה, תוך תמיכה בעסקאות בזמן הפתיחה או הסגירה. מתוך מחקרים שונים ומהשיטה היפנית, הוא מדגיש את היתרונות של תזמונים אלה במונחים של מחזורי מסחר גבוהים וערכי שוק חיוניים. נדון גם היתרון הפסיכולוגי בביצוע פעולות בסופו של יום.

"מתי הזמן הטוב ביותר לסחור?": בדיקה של שעות מסחר אופטימליות

מתי הזמן הטוב ביותר לסחור? שאלה זו עומדת בראש מעייניו של כל סוחר, המבקש למקסם את רווחיו ולמזער סיכונים. מחקרים הראו כי זמני הפתיחה והסגירה של שוק המניות יתרון במיוחד לביצוע עסקאות. השיטה היפנית, המדגישה את שעות השיא הללו, מצביעה על מחזורי המסחר הגבוהים שחוו בזמנים אלו. בזמן הסגירה, במיוחד, השוק נוטה להתכנס לערכים חיוניים, מה שהופך אותו לרגע אסטרטגי עבור סוחרים לנצל את התנועות והמגמות בשוק. על ידי התאמת פעילויות המסחר לשעות האופטימליות הללו, סוחרים יכולים לשפר את סיכויי ההצלחה שלהם בשוק המניות.

איור של שעון עם מודגשות שעות הבורסה
איור של שעון עם מודגשות שעות הבורסה

השיטה היפנית: מדוע זמני פתיחה וסגירה מכריעים?

השיטה היפנית, הידועה בהתמקדות שלה בדייקנות ובמסחר אסטרטגי, מייחסת חשיבות משמעותית לזמני הפתיחה והסגירה של הבורסה. גישה זו נתמכה בנתונים ומחקרים היסטוריים, המדגישים את היתרונות הייחודיים של ביצוע עסקאות בתקופות ספציפיות אלו.

 • 1. **מחזורי מסחר שיא**:
  אחת הסיבות העיקריות לכך שזמני הפתיחה והסגירה מכריעים בשיטה היפנית היא נוכחותם של מחזורי שיא המסחר. שעות אלו לרוב מראות נפח גבוה יותר של עסקאות, מה שמוביל לפעילות מוגברת בשוק ולתנועות מחירים פוטנציאליות. סוחרים המסוגלים לנצל את מחזורי השיא הללו עשויים להפיק תועלת מנזילות רבה יותר ומהזדמנויות משופרות לביצוע עסקאות רווחיות.
 • 2. **התכנסות השוק**:
  גורם נוסף שמדגיש את חשיבות זמני הפתיחה והסגירה בשיטה היפנית הוא הנטייה של השוק להתכנס לערכים מהותיים בתקופות אלו. ככל שיום המסחר מתקדם לקראת סיומו, לעתים קרובות יש תחושה של התאמה בסנטימנט ובתמחור בשוק, מה שהופך אותו לרגע מתאים לסוחרים לאמוד את כיוון השוק ולקבל החלטות מושכלות.

 

"האם אתה מפיק את המרב מיום המסחר שלך?": היתרון הפסיכולוגי של מסחר סוף יום

"האם אתה מפיק את המרב מיום המסחר שלך?": היתרון הפסיכולוגי של מסחר סוף יום:

מסחר סוף היום מציע לסוחרים יתרון פסיכולוגי מובהק בכך שהוא מאפשר להם לקבל החלטות מושכלות ללא הסחות הדעת והלחצים של יום המסחר הקדחתני. כשהשוק מתקרב לקראת סגירה, הסוחרים יכולים לקחת צעד אחורה, לנתח את ביצועי היום ולתכנן אסטרטגיה לקראת סשן המסחר הבא בראש צלול. תקופה רפלקטיבית זו בסופו של יום מאפשרת לסוחרים לסקור את העסקאות שלהם, להעריך את ההצלחות והכישלונות שלהם, וללמוד מניסיונם, מה ולתרום לשיפור קבלת ההחלטות בעתיד.

יתרה מכך, מסחר בסופו של יום יכול לעזור לסוחרים להימנע מהחלטות אימפולסיביות ומונעות רגשית שעלולות להתעורר בשעות המסחר השיא. על ידי המתנה עד לסגירת השוק, סוחרים יכולים להפחית את ההשפעה של רעש שוק, שמועות וגורמים חיצוניים שעלולים להעיב על שיקול דעתם מוקדם יותר באותו היום. גישה ממושמעת זו למסחר בסוף היום מקדמת חשיבה רציונלית ואובייקטיבית יותר, משפרת את איכות ביצוע המסחר ומפחיתה את הסבירות לטעויות יקרות.

הימנעות מ'רעש מיותר': אסטרטגיות לחוויית מסחר ממוקדת יותר

בעולם המהיר של מסחר במניות, חיוני ליישם אסטרטגיות המסייעות לסוחרים לשמור על מיקוד ובהירות בתוך מטח המידע המתמיד ותנודות השוק. על ידי אימוץ טקטיקות ספציפיות שמטרתן למזער הסחות דעת ולסנן נתונים לא רלוונטיים, סוחרים יכולים לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות שלהם ולהשיג חווית מסחר ממוקדת יותר.

 • 1. סינון רעשי שוק:
  אסטרטגיה יעילה אחת להפחתת הסחות דעת ושמירה על מיקוד בשעות המסחר היא לסנן את ה'רעש' שלעיתים מתלווה לתנודתיות בשוק. ניתן להשיג זאת על ידי קביעת קריטריונים ברורים לסוגי המידע הרלוונטיים לאסטרטגיית המסחר שלך והתעלמות מנתונים זרים שעלולים להוביל לאימפולסיביות או לחוסר החלטיות. על ידי התמקדות רק באינדיקטורים ומגמות חיוניים בשוק, סוחרים יכולים להימנע מלהיות מושפע מתנודות לטווח קצר ולשמור על גישה ממושמעת למסחר.
 • 2. הקמת שגרה:
  יצירת שגרה מובנית עבור פעילויות המסחר שלך יכולה לעזור למזער הסחות דעת וליצור סביבה נוחה לקבלת החלטות ממוקדות. על ידי קביעת זמנים ספציפיים למחקר, ניתוח וביצוע סחר, סוחרים יכולים לבסס תחושה של סדר וניבוי בתהליך המסחר היומי שלהם. שגרה זו יכולה לכלול גם הפסקות קבועות לטעינה ומיקוד מחדש, מה שמבטיח שהסוחרים ישמרו על חדות מחשבתית לאורך כל יום המסחר.

 

לסיכום, היתרונות של מסחר בתחילת או בסוף יום המסחר הם רבים. זה לא רק מתיישב עם זמנים של פעילות מסחר גבוהה וערכי שוק קריטיים, אלא הוא גם מאפשר לסוחרים להפחית מתח, לייעל את המעקבים שלהם ולהימנע מרעשים מיותרים בשוק.

רוצים מידע נוסף על טכניקות מסחר וגישות פסיכולוגיות להבנת המסחר בבורסה, היכנסו לאתר בורסה גרף https://study.bursagraph.co.il/

 

 

תפריט נגישות אתר